Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tau´ri

16. 12. 2008

Anti - Kull zbraň


Anti - Kull zbraň Zbraň která se používala v boji s Anubisovými Kull-vojáky. Vyvinuli ji Tok’Raové společně s lidmi na stanovišti alfa za využití vědomostí získaných zkoumáním antického zařízení, v bájích na Zemi známého jako „Fontána mládí“. Souvislost s tímto zařízením se objevila se zjištěním, že Kullští bojovníci jsou vytvořeni mrtví a posléze oživeni pomocí čehosi, co bylo vytvořeno po prostudování antického zařízení. Jak zbraň funguje se neví, ale po určité době přestala fungovat a proto musela být upravena. Touto úpravou se zajistila různorodost jakési měřitelné hodnoty výstřelů a nešlo se na ni proto přizpůsobit. Zbraň se připevňuje na P90 vedle zaměřovače.

 

Anti - Prior zbraň


Anti - Prior zbraň Po aktivaci začne generovat ultrazvukové pole, které bude bránit Priorovi v přístupu do vysoce vyvinutých částí jeho mozku. Tím pádem nebude schopen využívat své nadlidské schopnosti. Jeho hůl by také měla být vyřazena, tedy za předpokladu, že je aktivována psychicky.
Zbraň ještě nebyla vyzkoušena, vše je jen na teoretické úrovni.

 

BFMB Mark V


BFMB Mark V Malá termonukleární bomba, schopná vyhladit rozsáhlou oblast. Plukovník O'Neill měl tímto zařízením zničit hvězdnou bránu na Abydosu, ale nakonec ji využil ke zničení mateřské lodi goa'ulda Ra. Stejné bomba byla v alternativní realitě použita k vyhlazení Chulaku.

 

Colt M4A1 Carabine


Colt M4A1 Carabine Tato zbraň je zkrácená verze útočné pušky M16 pro speciální jednotky, kterým vadila její délka. Díky tomu má M4 s M16 společných 80% dílů alze na ní též podvěsit granátomet M 203. Za zmínku stojí skutečnost, že tuto zbraň používá 601. skupina speciálních sil AČR. V hvězdné bráně můžeme Karabinu vidět například v místnosti brány při neplánovaných aktivacích.

 

Composition C-4


Composition C-4 Standardní plastická trhavina, používaná běžně armádou USA. Výhodou plastických trhavin je možnost tvarovat výbušnou část (všechno kromě rozbušky .-) ), i když zrovna v seriálu se C4ka vždy vyskytuje jako malý kvádr, do kterého stačí zapíchnout rozbušku s odpočítáváním, případně s možností odpálení vysílačem na dálku. Zajímavé je, že tato trhavina by neměla vybuchnout ani když do ní střelíte nebo když jí hodíte do ohně – lze ji odpálit pouze rozbuškou.. Výbušnou látkou je RDX, které tvoří více než 90% hmotnosti C4.

 

 

DHD počítač


DHD počítač Jelikož s pozemskou bránou nebylo objeveno DHD, byl pro program Hvězdná Brána vyvinut počítač, s jehož pomocí se nyní zadávají adresy. I přes stálé úpravy však počítač není s bránou plně kompatibilní a čas od času dochází v SGC ke krizovým situacím, například z důvodu nepřítomnosti antických bezpečnostních protokolů, jež obsahuje každé klasické DHD. I přesto je však pozemské DHD plně použitelné. Další rozdíl mezi pozemským a antickým DHD spočívá ve způsobu vytáčení. Pozemské totiž na rozdíl od původního používá pro vytáčení střední otáčecí kruh na bráně, který byl původně používán jen pro nouzové manuální spouštění.

 

EMP Generátor


EMP Generátor Tento masivní válec generuje elektromagnetický puls, který vyřadí veškerou elektroniku v dosahu. McKay ho chtěl použít k vyřazení antického zařízení na zničení hvězdné brány, to se však nepodařilo. Činnost zařízení je poměrně efektní (možná až příliš, vezmeme-li v potaz jeho funkci).

 

FIM 92 Stinger


FIM 92 Stinger Stinger je protiletadlová střela odpalovaná z ramene. Systém je konstruován ve standartu „vystřel a zapomeň“ a používá infračervené zaměřování, střela je odpalována z vícekrát použitelného pouzdra. Je to perfektní prostředek pro likvidaci goa’uldských kluzáků či wraithských šipek.

 

FN P-90


FN P-90 Základní zbraň všech SG týmů. Má zásobník na 50 nábojů ráže 5.7 x 28 mm umístěný naležato, rovnoběžně s rovinou osy hlavně. Zde bych rád podotknul zajímavou shodu s československým výsadkářským samopalem ZB-247, který měl stejný systém uložení zásobníku.
Úsťová rychlost je cca 715 metrů za sekundu, do vzdálenosti 200 metrů dokáže střela prorazit standartní policejní balistickou vestu.

Zbraň má dvě ergonomicky tvarované rukojeti, vpředu je výstupek s laserovým zaměřovačem, který zároveň zabraňuje pohybu podpůrné ruky před hlavní.

 

G.D.O.


G.D.O. Garage Door Opener je vysílač, který po zadání kódu vyšle identifikační signál (IDC), podle kterého obsluha počítače v SGC pozná, že má otevřít Iris. Toto zařízení mají všechny SG týmy a navíc někteří spojenci (Bra'tac, Tok'rové...). Kdyby se někdo pokusil projít bez odeslání IDC, rozplácnul by se o Iris.

 

Goa'uld Buster


Goa'uld Buster Jedná se o bojovou hlavici Mark 12-A obohacenou naqem, takže má teď efekt 1000 megatun. Raketa je vyrobena ze stejného materiálu jako letouny stealth, takže je nezachytitelná radarem.
Odpaluje se ze základny US Air Force - Vandenberg. Od této zbraně byly vyrobeny pouze dva prototypy, určené ke zničení Apofisova a Klorelova Hataku. Naštěstí pro tým SG-1, který byl na palubě jedné z těchto lodí, rakety neprorazili energetický štít kolem plavidla.

 

Granáty


Granáty V seriálu se vyskytlo mnoho různých typů granátů, tak tedy pouze shrnu co je pro takový granát charakteristické. Jedná se o malé, výbušné zařízení, sloužící k útoku proti skupince nepřátel (jednoho přece můžete zastřelit, ne?). Vojáci ho dohodí do vzdálenosti kolem 40 metrů. Tříštivý, tedy normální granát se po výbuchu rozletí na mnoho ostrých a především pekelné rychlých kousků, které mají nepříjemnou schopnost protrhávat veškeré oblečení a zařezávat se hluboko pod kůži. Samotný výbuch je pochopitelně také velmi nebezpečný, i když pochybuji, že po hození malého granátu jaffové odlétnou pět metrů do dálky, jak to máme možnost sledovat v seriálu.

 

Iris


Iris Iris je ochranný kryt na bráně, který byl původně navržen k obraně před Goa'uldy. Jakmile se aktivuje příchozí červí díra, Iris se zavře, a lze ji otevřít pouze odesláním IDC (Iris Deactivation Code) přes radiový signál z G.D.O. Toto zařízení mají všechny SG týmy + navíc někteří spojenci (Tok'rové, Bra'tac...).
Po zaslání platného IDC stačí, aby technik v řídící místnosti přiložil dlaň na skener otisků prstů, který je napojený na hlavní počítač. Poté se Iris otevře.

Samotné technické řešení Iris sestává z 20 stejně tvarovaných titano-triniových plátů umístěných 50 mikrometrů od červí díry. Ty se zavírají a otevírají jako čočka - rovnoměrně od kraje ke středu. Díky minimální vzdálenosti od červí díry se žádná hmota nedokáže v prostoru mezi Iris a samotnou červí dírou zmaterializovat, a pouze se “rozprskne” o Iris.

Docela by mě zajímalo, kde je samotná Iris v bráně umístěna, pokud to někdo ví, ať se ozve.

 

M.A.L.P. s kulometem


M.A.L.P. s kulometem Jedná se o těžký kulomet na podvozku standardní M.A.L. sondy. Pozice pro střelce je chráněna dvěma pancéřovými pláty.

 

MP5 A3


MP5 A3 Německý samopal od výrobce Heckler & Koch, vyráběný od roku 1965. Typ A3 je základní variantou se zasouvací pažbou a umožňuje střelbu jednotlivými ranami nebo nepřetržitou dávkou. Náboje jsou uloženy v zásobnících po 15 nebo 30 kusech. Zbraň se proslavila vysokou kvalitou výroby. SG týmy používaly MP5 od počátku své činnosti, některé pak přešli na modernější samopal P90. Zbraně dodané pro SGC byly vybaveny přídavnými zařízeními, jako například optickými zaměřovači, svítilnou pod hlavní, či speciálním zásobníkem, jenž byl složen ze dvou klasických 30nábojových zásobníků, který se po vystřílení prvního jen posunul a otočil, čímž se zredukoval čas potřebný pro nabíjení.

 

Naquadahový reaktor


Naquadahový reaktor Nejpokročilejší pozemský zdroj energie. Jakousi reakcí získává z naquadahu energii (po pravdě řečeno mi není jasné, jak je možné jako palivo použít stejný prvek jako se používá pro stavbu lodí). V průběhu let, kdy se využívá hvězdná brána bylo postaveno několik prototypů a v současné době je k dispozici již 2. generace. I přes veškerou pokročilost své konstrukce však nedosahuje ani zdaleka podobného výkonu jako ZPM.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář